PROJEKTY

Prozkoumejte aktivity Nadačního fondu Neuron, které spojují špičkové byznysmeny se špičkovými vědci, popularizují vědu nebo plní dětské sny mladých badatelů.

Neuron Cluby

Akce a konference

Expedice Neuron

Juniorské vědecké stáže

Neuron Impulsy

Archiv projektů: Cena pro pedagogy

Elegance molekuly

Inscenace Dejvického divadla Elegance molekuly je inspirována životem a výzkumem profesora Antonína Holého, který se zasloužil o skvělé renomé české vědy ve světě. Objevil mnoho antivirotik, které se dodnes využívají pro léčbu HIV/AIDS, hepatitidy typu B nebo oparů. Divadelní inscenace v sobě snoubí příběh Antonína Holého a dalších významných postav vědy a byznysu jakými byli Erik De Clercq, John C. Martin, Michael Riordan a další osobnosti, které prošlapaly Holého elegantním molekulám cestu až k záchraně životů milionů pacientů po celém světě. Hra byla oceněna jako nejlepší poprvé uvedená hra roku 2018 a vznikla s podporou a s finančním přispěním Nadačního fondu Neuron na podporu vědy.

"Otto Wichterle měl svoji slavnou historku o tom, jak na stavebnici Merkur sestrojil přístroj na odstředění prvních kontaktních čoček. Hra Petra Zelenky hledá takový „Merkur“ v životě chemika Antonína Holého."

Zdroj citace: anotace Dejvického divadla

NOVINKY

Zajímavé události, vědecké úspěchy, splněné sny. Hledejte další impulsy pro vaše neurony:

Rozvolňování: Jak to nepokazit!

Rozvolňování: Jak to nepokazit!

Pozvánka na exluzivní diskuzi vědců. Termín: úterý 13. dubna 2021 v 19 hod.

Uzavření škol může dětem přinést i pozitiva, vypočítává socioložka

Uzavření škol může dětem přinést i pozitiva, vypočítává socioložka

Nejen životní styl či jídelníček. Na naše zdraví má vliv spousta dalších faktorů, z nichž mnohé nemáme ve své moci. Jaké to jsou? Díky svému bádání o tom mnohé ví socioložka Lucie Kalousová, které její výzkum vztahu mezi sociální nerovností a zdravím populace loni vynesl prestižní Cenu Neuron pro mladé nadějné vědce.

Startuje nominační proces na prestižní vědecké Ceny Neuron 2021

Startuje nominační proces na prestižní vědecké Ceny Neuron 2021

Kteří vědci získají ocenění v roce 2021? Ocenění se uděluje v oborech biologie, computer science, fyzika, chemie, matematika, medicína a společenské vědy.

Buďte v obraze

Objevy čekají všude, tak je nepropásněte! Každý měsíc vám zašleme dávku čerstvých informací ze světa vědy a Neuronu.