Přihláška k Expedici Neuron

Jak se přihlásit

1. Představte nám návrh své expedice, její průběh a cíle. Vysvětlete nám, proč si grant zaslouží právě vaše cesta a k jakému poznání přispějete. Stačí nám prezentace do 10 slidů ve formátu PDF.

2. Řekněte nám, kdo jste a představte nám další členy vaší výpravy nebo spolupracující organizace. Zajímají nás vaše zkušenosti z terénu i s popularizací vědy. Natočte prosím video do 5 minut, ve kterém se dozvíme všechno důležité. 

3. Vyplňte nejpozději do 31. října 2022 online přihlášku, ve které uvedete kontaktní údaje, přiložíte prezentaci a link na vaše video. 

4. Přijetí vaší žádosti vám potvrdíme e-mailem z adresy info@nfneuron.cz, kam směřujte i další dotazy k Expedici Neuron. 

5. Expediční rada během listopadu 2022 vyhodnotí přihlášené projekty a tři finalisty pozve na osobní setkání. Vítězný projekt Expedice Neuron vyhlásí v lednu 2023. Vybraná expedice musí být realizována nejpozději do března 2024.


31. října 2022 Uzávěrka podání přihlášek na Expedici Neuron 

30. listopadu 2022 Expediční rada vybere tři finální projekty

31. ledna 2023 Vyhlášení a představení vítězného projektu

31. března 2024 Nejzazší termín uskutečnění Expedice Neuron


Přihláška na Expedici Neuron


Žadatel

Přiložte prosím reference a CV ve formátu PDF *
Další soubor (nepovinné)

O expedici


Nahrajte prosím prezentaci (max. 10 slidů) ve formátu PDF *
Rozpočet expedice ve formátu XLS/XLXS (Excelovská tabulka) - uveďte prosím jednotlivé položky *

Vzor pro vyplnění rozpočtu expedice najdete ZDE

Poznejte úspěchy Expedic Neuron

Je bazilišek Laemanctus julioi v přírodě asexuální? Jaký je původ v Evropě chované asexuální linie? To jsou otázky, na které se bude snažit odpovědět Expedice Neuron, která v říjnu 2022 zamíří do Hondurasu.

Cílem expedice je žralok malohlavý, který doposud zůstává stranou zájmu světové vědy – pravděpodobně součástí jeho DNA je molekulárně-genetická „vychytávka“, která mu umožňuje unikat procesům stárnutí a zabraňovat nádorovému bujení.

Tomáš Jůnek se třikrát vydal do Konga, aby zmapoval a uchránil biokoridory mezi národními parky, objevil neznámá místa v pralese a rozbil pytlácké gangy.
Marie Šabacká vyrazila se svým týmem k nejsevernějším místům Špicberk, aby popsala dosud neznámou diverzitu a produktivitu afrických ledovců.

Expediční rada Neuron

Miroslav  Bárta

Miroslav Bárta

Archeolog a egyptolog

od roku 2011 vede Miroslav Bárta archeologické výzkumy Českého egyptologického ústavu FF UK na lokalitě Abúsír a od 2013 je jeho ředitelem. Intenzivně se zabývá vztahem člověka a krajiny ve starověku.

Alex Bernardová

Alex Bernardová

Polární ekoložka

Alex Bernardová vystudovala Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, specializuje se na analýzu rostlinných makrozbytků, vegetační historii a polární ekologii.

Petr Horký

Petr Horký

Cestovatel, dokumentarista a předseda Expediční rady NF Neuron

Cestovatel, spisovatel, dokumentarista a producent. Podnikl desítky filmařských, potápěčských a polárních expedic, během kterých natáčí dokumentární filmy a převádí je do knih.

Pavel Němec

Pavel Němec

Dramaturg Prima ZOOM

Televizní stanice Prima ZOOM se specializuje na dokumentární a vzdělávací filmy a je určena těm, kteří chtějí vědět víc a poznat svět zblízka. Pavel Němec se jako dramaturg výrazně podílí na jejím zaměření a programové skladbě.

Václav Šilha

Václav Šilha

Cestovatel a fotograf

Oceňovaný fotograf, je známý svými snímky zvířat v divoké přírodě. S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí, jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších zahraničních titulech.

Tomáš  Tureček

Tomáš Tureček

Šéfredaktor National Geographic

Od 2002 je šéfredaktorem české edice National Geographic. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK, zabrousil ale i do studia afrikanistiky a etnologie na Filozofické fakultě. Má za sebou 13 let práce pro MF DNES v zahraniční rubrice, napsal prvního českého průvodce po Jihoafrické republice.


Staňte se součástí exkluzivní komunity byznysmenů a vědců.

Buďte v obraze

Objevy čekají všude, tak je nepropásněte! Každý měsíc vám zašleme dávku čerstvých informací ze světa vědy a Neuronu.