Mecenáš

Jakub Havrlant

„Potenciál vykročit za hranice Česka a prosadit se ve světě vidím u českých vědců a vědkyň, proto jsem se rozhodl pro podporu Nadačního fondu Neuron.“

 Jakub Havrlant

CEO skupiny Rockaway Capital

Jakub Havrlant (*1984) je zakladatel, CEO a jediný akcionář skupiny Rockaway Capital, kterou založil v roce 2013 s vizí vybudovat z Česka globální investiční skupinu. Právě potenciál vykročit za hranice Česka a prosadit se ve světě vidí i u českých vědců a vědkyň, a proto se rozhodl pro podporu Nadačního fondu Neuron.

Před založením Rockaway podporoval jako angel investor startupy v Česku (např. Brand Embassy, dnes přední platforma pro péči o zákazníky, která spolupracuje například s Apple), v Brazílii (např. fintech startup Creditas, který při exitu v roce 2017 zvýšil hodnotu podílu téměř 10x), nebo v USA (např. ProductBoard, do kterého v roce 2018 investovala i skupina Kleiner Perkins Caufield & Byers, podepsaná pod úspěchy Amazonu, Googlu, a dalších globálních firem).

Ve stejné době (2010-2013) působil jako CEO pro oblast Česka, Slovenska a pobaltských států v e-commerce skupině Allegro, patřící do Naspers, které je například držitelem akcií Facebooku. Do Allegra se dostal poté, co jí prodal svůj vlastní real estete startup Bezrealitky.cz, který jako první startup na našem území využíval technologii Google map.

Ještě před třicítkou tak měl za sebou úspěšný exit i roli CEO v nadnárodní e-commerce skupině a portfolio investic do globálních startupů. Dnes se prostřednictvím Rockaway Capital snaží dát termínu “internetový byznys” širší význam - jinými slovy vybudovat mezinárodně úspěšné společnosti s využitím digitálních technologií. Rockaway se soustředí na oblasti e-commerce (skupiny Mall Group a Heureka Shopping), e-travel (Invia Group), knižní vydavatelství (Euromedia Group) s působností v regionech DACH a CEE. V těchto firmách hraje aktivní roli a podílí se na jejich řízení. Vedle hlavních pilířů portfolia stále vyhledává i nové příležitosti mezi globálními technologickými startupy a v oblasti fintechu a blockchainu. Za rok 2018 dosáhly firmy pod správou Rockaway agregovaných tržeb přes 2mld EUR, a zaměstnávají více než 5000 lidí v 17 evropských státech.

Napsali o něm:

https://www.reportermagazin.cz/a/pEdTE/jakub-havrlant-miliardy-na-triku

https://video.aktualne.cz/dvtv/nakup-mallcz-byl-zatim-to-nejtezsi-co-jsme-zazili-miliardy-v/r~d069b4ecf38e11e6bc17002590604f2e/

https://www.forbes.cz/jakub-havrlant-cesi-jsou-zhyckani-zakaznici-to-nas-bicuje/