Zveme vás na debatu s laureáty Cen Neuron 2019

Nejlepší čeští vědci se představí veřejnosti na debatě

Matematik, o jehož výsledky se opírají i nobelisté, a který si hraje s čísly jako málokdo na světě. Biolog, který vysvětlil světu, proč jsou rostliny odolnější než lidé. Mladý fyzik, který zkoumá zánik hvězd nebo talentovaný lékař, jehož nekonvenční postupy mohou pomoci v boji proti rakovině.
Seznamte se osobně s vědci, kteří mění naši budoucnost!

Zveme vás na originální debatu s osmičkou nejlepších českých vědců a vědkyň, laureátů jubilejních 10. vědeckých Cen Neuron. Poodhalí vám nejen svůj výzkumu, ale také své inspirující osobní příběhy. Večerem vás provede Ondřej Cihlář z VOSTO5.

REGISTRACE NUTNÁ NA rsvp@nfneuron.cz.
Těšíme se na vás!

Mediálními partnery debaty jsou: Česká televize, Deník N, Reportér, Hospodářské noviny, Vesmír.

NOVINKY & AKTUALITY

Nečekané objevy, šťastné náhody,
tvrdá práce i splněné sny.

Michal Šimíček - Cena Neuron 2019 pro mladé nadějné vědce, medicína pro Studio 6 České televize

Michal Šimíček držitel ceny Neuron pro mladé nadějné vědce za zkoumání procesů, které způsobují zhoubná onemocnění a jejich lékovou rezistenci 2019 v oboru medicína.

Osm excelentních vědců obdrželo v Národním muzeu 10. Ceny Neuron 2019

Osm špičkových českých vědců a vědkyň obdrželo 6. listopadu 2019 v Národním muzeu prestižní vědecké Ceny Neuron.

Jak dostat velrybu do bazénu aneb Jan Nekovář pro Neuron

V Síni slávy mezinárodní matematické olympiády, celosvětové soutěže národních týmů nadaných středoškoláků, konané každoročně již šedesát let, je v první stovce jediný Čech. Jeho jméno je Jan Nekovář. Olympiády se zúčastnil celkem třikrát. Dvakrát získal plný počet bodů, což se z dosavadních téměř dvaceti tisíc účastníků povedlo jen dvaceti pěti z nich. Mnozí jej považují za jednoho z nejnadanějších českých matematiků. Svůj talent během kariéry náležitě potvrdil.