Splnili jsme další Dětský vědecký sen

Danielovi Svobodovi jsme v Neuronu splnili hned několik jeho malých vědeckých snů. Dan je zapálený do všeho co se týká astronomie a vesmíru, ale nejen to. Baví ho 3D tisk i roboti. Z návštěvy planetária v Hamburku nám poslal krásný vzkaz.

"Úžasný Neurone! Velice děkuji celému vašemu týmu za splnění mého Dětského vědeckého snu. Díky Vám jsem obohacen o spoustu nových vědeckých zážitků. Nejprve jsem prožil naprosto skvělý den ve firmě Jablotron s panem Dědkem. Ovládání Alarmu Jablotron 100 je moje vášeň a nejlepší kniha je pro mne manuál Jablotron 100 :-) Následně jsem obdržel od Neuronu stavebnici 3D tiskárny od firmy Prusa Research - sám jsem si ji postavil a tisknu úžasné věcičky. Mám v plánu ji použít na podzimní projekt Univerzity Karlovy - Přírodovědci.cz. Velmi zajímavá byla prohlídka na FEL ČVUT, kde mě nejvíce zaujaly roboti, které bych chtěl jednou programovat. No a na závěr jsem v červenci letěl do Planetária v Hamburku, které je překrásné a obrovské. Užil jsem si v něm skvělých 12 hodin! Shlédl jsem 8 filmů a dostal 7 brýlí na virtuální realitu. Měl jsem štěstí na skvělý personál, který se mi věnoval celý den. Prohlédl jsem si celou promítací techniku a dokonce jsem se dostal i na střechu planetária. Krásně jsem si procvičil svoji angličtinu, která podle pracovníků planetária není vůbec tak špatná, jak jsem myslel. Velice Vám všem moc a moc děkuji za nádherné zážitky a setkání, které jsem díky Vám prožil. S velkým pozdravem, Dan"
V rámci projektu Dětský vědecký sen jsme od roku 2014 do roku 2018 podpořili vědecké přání jednoho výjimečně talentovaného mladého žáka. Například David Dvorský se díky nám v roce 2014 podíval do CERNu. O rok později jsme zajistili stáž mladému biochemikovi Honzovi, který poté uspěl na mezinárodní soutěži ISEF 2017.

NOVINKY & AKTUALITY

Nečekané objevy, šťastné náhody,
tvrdá práce i splněné sny.

Projekty českých vědců na Transfera Technology Day 2023

Inovativní jehly pro elektroakupunkturu, chemické světlušky či ventil do raket. Letošní ročník Transfera Technology Day 2023 zná tři vítězné technologie, které dle porotců nejlépe propojují českou vědu s byznysem a mají největší komerční potenciál. Na výběru inovativních vědecko-technologických projektů se jako porotce podílel mecenáš Nadace Neuron Jaroslav Řasa.

Nadace Neuron podpořila Juniorskou vědeckou konferenci a splní vědecký sen

Bezmála 60 mládežníků ve věku 10 – 19 let prezentovalo své projekty na dvoudenní Juniorské vědecké konferenci, kterou za podpory Nadace Neuron hostila Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze. V rámci podpory mladých badatelů nechyběla ani cena Dětský vědecký sen, kterou nadace už tradičně uděluje v rámci této konference. Kdo promění svůj vědecký sen v realitu?

Nadace Neuron udělila Ceny Neuron 2023 a ocenila nejvíce vědkyň

Hledání slabých míst rakovinných buněk, elektřina ze slunce i v noci, lepší oči pro roboty. Nadace Neuron ocenila špičkové vědkyně a vědce prestižními cenami Neuron za rok 2023.