Přijďte na premiéru filmu Expedice Neuron

Dokument, který čeští filmaři natáčeli během Expedice Neuron do Konga, míří na filmové plátno! Snímek Prales zítřka bude mít premiéru v pražském Bio Oko už v úterý 21. června ve 20:30 hodin.

Zveme vás na promítání a diskuzi se zoologem Tomášem Jůnkem a režisérem Michalem Gálikem, kteří budou mluvit o tom, jaké to je žít uprostřed deštného pralesa, jak se mapují sloni, co je to „bushmeat“ nebo jakým způsobem můžeme bojovat proti pytláctví. Večerem, který je věnovaný druhému největšímu pralesu na světě, bude provázet herečka Veronika Čermák Macková.

Druhý největší prales na Zemi, konžské „Srdce temnoty”, lidé začínají dobývat. Dnes čelí mnoha hrozbám v podobě odlesňování, těžby nerostů nebo nadměrného lovu zvířat. Skupina českých zoologů se v rámci Expedice Neuron Dzamba Ya Lobi vydává do nejodlehlejších koutů této divočiny, aby zmapovala její faunu, a přispěla tak k ochraně nejcennějších oblastí. Během přednášky se zoologem Tomášem Jůnkem a filmařem Michalem Gálikem se dozvíte, jaké to je žít uprostřed deštného pralesa, jak se mapují sloni, co je to „bushmeat“ nebo jakým způsobem můžeme bojovat proti pytláctví, a zhlédnete zbrusu nový dokument Prales zítřka.

Večerem bude provázet česká herečka Veronika Čermák Macková.

Michal Gálik je rodák z Košic a vystudovaný zoolog, který se ale rozhodl věnovat tvorbě dokumentárních filmů s ekologickou tématikou. S kamerou v ruce procestoval už desítky zemí světa a své filmy a reportáže pravidelně publikuje v České televizi. Afrika a její divočina patří k jeho největším srdcovkám.

Tomáš Jůnek z Fakulty životního prostředí ČZU v Praze se v rovníkové Africe věnuje monitoringu divokých zvířat a ochraně jejich původního prostředí. Jako výzkumník a fotograf se zájmem o nejohroženější zvířata a endemismus působil na pěti kontinentech od pouští po horské pralesy. Řadu let pracoval také jako editor a zpravodaj České tiskové kanceláře (ČTK).

Veronika Čermák Macková - Česká herečka, milovnice zvířat a přírody, která se věnuje ekologickým tématům. Veronika měla sama možnost Kongo dvakrát navštívit a ráda se o své dojmy podělí s diváky.

Sledujte naše neuronové sociální sítě