Máme až 1 000 000 Kč pro novou Expedici Neuron. Přihlaste svůj výzkum!

Nadační fond Neuron vyhlašuje grantovou výzvu na financování nové Expedice Neuron. Podpoříme terénní vědecký výzkum kdekoliv na světě a jsme připraveni zaplatit veškeré výdaje od letenek přes techniku po zpracování nákladů.

Uzávěrka grantových přihlášek je 31. ledna 2022, expediční rada NF Neuron v březnu 2022 jeden z projektů vybere - a můžete vyrazit. Expediční grant je otevřený pro všechny vědce bez ohledu na obor, kritériem je kvalita projektu a jeho jedinečnost.

Expedice Neuron navazují na slavnou éru cestovatelů Zikmunda a Hanzelky a za podpory mecenášů Nadačního fondu Neuron umožňujeme českým vědcům terénní výzkum po celém světě. 

Zkoumali jsme ledovce v tropech, objevili bekasinu královskou a opice uakari, hledali jsme krokodýla konžského, mapovali nejhlubší propast. Poznáváme svět v celé jeho rozmanitosti a věnujeme se projektům, ve kterých česká věda zanechává mezinárodní odkaz. Nadační fond Neuron z darů mecenášů doposud podpořil devět expedic v celkové hodnotě 3,6 milionů korun, další až milion korun čeká na další Expedici Neuron. 

Jak se přihlásit? Stačí krátká prezentace, video a vyplnit online přihlášku na našich stránkách.

Poznejte úspěchy Expedic Neuron

Je bazilišek Laemanctus julioi v přírodě asexuální? Jaký je původ v Evropě chované asexuální linie? To jsou otázky, na které se bude snažit odpovědět Expedice Neuron, která v říjnu 2022 zamíří do Hondurasu.

Cílem expedice je žralok malohlavý, který doposud zůstává stranou zájmu světové vědy – pravděpodobně součástí jeho DNA je molekulárně-genetická „vychytávka“, která mu umožňuje unikat procesům stárnutí a zabraňovat nádorovému bujení.

Tomáš Jůnek se třikrát vydal do Konga, aby zmapoval a uchránil biokoridory mezi národními parky, objevil neznámá místa v pralese a rozbil pytlácké gangy.
Marie Šabacká vyrazila se svým týmem k nejsevernějším místům Špicberk, aby popsala dosud neznámou diverzitu a produktivitu afrických ledovců.

Sledujte naše neuronové sociální sítě