NOMINACE NA CENU NEURON ZA PROPOJENÍ VĚDY A BYZNYSU 2022


Cenu Neuron za propojení vědy a byznysu udělujeme za mimořádný počin, kterým v daném období přešel vědecký výsledek z akademické sféry do komerční. Typicky jde o poskytnutí licence (např. k patentu), prodej, přenos know-how, založení spin-off firmy na základě takového výsledku, nebo její prodej. 

Cenu mohou získat příslušní vědci, tranferový (podpůrný) tým, podnikatelská entita, investor nebo všechny jejich kombinace s ohledem na to, kdo se nejvíce zasadil o transfer.

Podmínkou je, že vědecký výsledek vznikl ve výzkumné organizaci, a to i ve spolupráci více subjektů. Posuzuje se inovace, využitelnost na trhu, společenská závažnost projektu a jeho udržitelnost. Cenu uděluje Rada NF Neuron, odměnou pro laureáty je kromě významného zviditelnění možnost mentorské spolupráce, medializace a propojení s byznysovou komunitou NF Neuron.

Dané období pro Ceny Neuron 2022 je kalendářní rok 2021. Nominovat na Cenu Neuron za propojení vědy a byznysu mohou představitelé výzkumných organizací, komerčních subjektů i přímí investoři. Nominace jsou otevřené do 31. března 2022. 

Přihlašovací formulář

Údaje o navrhovateli


Údaje o nominovaném


Údaje o projektu


Maximálně 1000 znaků.
Nahrajte prosím prezentaci (max. 10 slidů) ve formátu PDF *