NEURON JUNIOR

Představujeme krásu vědy nejmenším, inspirujeme nadějné studenty k vědecké kariéře. Ve spolupráci s vysokými školami a světovými vědeckými institucemi studenty propojujeme s nejlepšími vědci a nabízíme jim zahraniční stáže. Dlouhodobě podporujeme organizace, které pomáhají studentům v jejich prvních vědeckých příležitostech.


AKTUALITY NEURON JUNIOR

PODPORUJEME TALENTOVANÉ DĚTI A STUDENTY

Neuron & IOCB Tech Internship in Israel

Neuron & IOCB Tech Internships in Israel jsou programem studijních stáží, které vysokoškolákům dovolují poznat vědu v Izraeli se zaměřením na aplikaci, komercializaci a transfer a jejich přenesenído české vědy. První stipendisté strávili v Izraeli jaro a léto 2022. Přihlašování 2023 je u konce, připravujeme stáže na rok 2024. Více informací o stážích najdete na této stránce

Poznejte izraelskou vědu, přihlaste se na novou stáž

Mladí čeští vědci míří do Izraele díky novému projektu vědeckých stáží

Juniorská vědecká konference

Neuron je partnerem Juniorské vědecké konference, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy. Hlavním cílem soutěžní akce pro děti ve věku 10 až 19 let je zprostředkovat jedinečné zážitky z vědeckého prostředí a motivovat je tak k dalšímu studiu přírodovědných a technických oborů. A setkat se s opravdovými vědci, kteří jim mohou pomoci se získáváním zkušeností v další vědecké činnosti.

2022: 11. ročník Juniorské vědecké konference

2021: 10. ročník Juniorské vědecké konference 

FYKOS

FYKOS představuje možnost si zajímavým způsobem rozšířit chápání fyziky a proniknout do dalších, dosud nepoznaných, oblastí této vědy. FYzikální KOrespondenční Seminář organizují studenti a zaměstnanci Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy již přes čtvrt století. Nadační fond Neuron je generálním partnerem FYKOS, podporuje jeho soutěž Fyziklání a další vzdělávací aktivity. 

Neuron podpořil podzimní soustředění Fykos

Podpořili jsme studentské Fyziklání 2022

Individuální podpora studentských stáží

Podpořili jsme Matyáše Boháčka, studenta Gymnázia Jana Keplera, na jeho letní stáži v USA. Na Artificial Intelligence Research na Kalifornské univerzitě v Berkeley se u prof. Hany Farida věnoval detekování deep fakes videí a analýze generativních modelů. Během jeho pobytu vznikl článek pro prestižní magazín PNAS Protecting world leaders against deep fakes using facial, gestural, and vocal mannerisms.

Mikolov & Boháček: O umělé inteligenci a stáži v Berkeley

SPLNĚNÉ VĚDECKÉ SNY

Neuron splnil v minulosti sny čtyřem dětem. Jeden z mladých nadšenců do astrofyziky si například splnil sen návštěvou CERNu, jeden mladý vědátor pak zažil stáž na špičkovém vědeckém pracovišti ÚOCHB a další nadšenec do astronomie se pak podíval do planetária v Hamburku.

Všichni ale získali zkušenost, která je posunula v jejich začínající vědecké kariéře mnohem dále. 

Daniel Svoboda

David Dvorský