Objevy čekají všude!

Projekt Expedice Neuron vznikl s cílem navázat na slavnou éru cestovatelů Zikmunda a Hanzelky ve snaze podpořit české vědce v terénním výzkumu po celém světě. Celkem jsme podpořili 8 úspěšných expedic do různých koutů naší planety.

Prozkoumejte přehled všech úspěšných expedic.

Jak se přihlásit

Přihlašování je každoročně oznamováno na našich stránkách. Odborná porota složená ze zástupců NF Neuron a vědecké rady vyhodnotí došlé návrhy a vybere finalisty, kteří budou pozváni k osobní prezentaci před zástupci poroty. Jak se přihlásit? 
1. Napište projekt - jaký je váš výzkumný cíl? Proč je právě tato expedice důležitá? K jakému novému poznání přispěje? Formulujte své cíle.
2. Představte se - ukažte své nadšení pro vědu a dobrodružství. Natočte krátké video, ve kterém sebe a výpravu představíte.
3. Vyplňte online přihlášku (brána je zatím zavřená) 

Porota Expedic Neuron

Miroslav  Bárta

Miroslav Bárta

Od r. 2011 vede archeologické výzkumy Českého egyptologického ústavu FF UK na lokalitě Abúsír a od r. 2013 je jeho ředitelem. Intenzivně se zabývá vztahem člověka a krajiny ve starověku, vývojem a kolapsem komplexních společností, koordinuje interdisciplinární výzkumy Českého egyptologického ústavu a zabývá se též archeologickým a kulturně-historickým pozadím Starého Zákona.

Petr Pokorný

Petr Pokorný

Pracuje v Centru pro teoretická studia, odborně se zaměřuje na vývoj vegetace v posledním glaciálu a holocénu. Spolupracuje s archeology na různých českých i zahraničních projektech, například na archeologicko-paleoekologickém výzkumu středního Nilu v Súdánu. Přednáší na Přírodovědecké a Filozofické fakultě UK. Jeho zájmy se pohybují na pomezí mezi přírodními a humanitními vědami.

Tomáš  Tureček

Tomáš Tureček

Od roku 2002 je šéfredaktorem české edice National Geographic. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK, zabrousil ale i do studia afrikanistiky a etnologie na Filozofické fakultě. Má za sebou třináct let práce pro MF DNES v zahraniční rubrice, napsal prvního českého průvodce po Jihoafrické republice.

Alex Bernardová

Mgr. Alex Bernardová

Vystudovala Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, specializacuje se na analýzu rostlinných makrozbytků, vegetační historii a polární ekologii. Pracuje jako archeobotanička v Laboratoři archeobotaniky a paleoekologie na Jihočeské univerzitě a v Centru pro polární ekologii. Celkem šestkrát se zúčastnila expedice na norské Špicberky.

Václav Šilha

Václav Šilha

Oceňovaný fotograf, je známý svými snímky zvířat v divoké přírodě. S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí, jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem.

Staňte se součástí exkluzivní komunity byznysmenů a vědců.

Buďte v obraze

Objevy čekají všude, tak je nepropásněte! Každý měsíc vám zašleme dávku čerstvých informací ze světa vědy a Neuronu.