Taťána le Moigne

Taťána le Moigne řídí české zastoupení společnosti Google od roku 2006. V oboru informačních technologií pracuje přes 20 let, v jejím životopise najdete firmy jako Microsoft, Abakus nebo Digital Equipment. V roce 2009 získala Taťána ocenění Osobnost českého internetu a od roku 2008 se pravidelně umisťuje v anketě Hospodářských novin na žebříčku 25 nejúspěšnějších žen v České republice, v letech 2011 a 2018 tuto anketu vyhrála.

Taťána je aktivní i v rámci neziskového sektoru, je členkou dozorčích rad několika společností (Aspen Institute Central Europe, Odyssey, Young President Organisation), věnuje se vzdělávání v oblasti leadershipu (ELAI) i dětí (ve své vlastní společnosti 4bambini uvedla na trh čtyři deskové hry pro předškolní děti o důležitých životních hodnotách).

K tématu technologií a inovací říká: “Češi byli vždy zvídaví, šikovní, kreativní a technicky nadaný národ. A s internetem v zádech začínají zjišťovat, že dostat se na světové trhy či dokonce inovacemi a nápady měnit svět je dnes možné. A přesně proto jsem vděčná za příležitost být od letošního roku součástí týmu NF Neuron, jehož posláním je popularizovat vědu, objevit a podpořit český vědecký talent a propojit ho s širší vědeckou a inovátorskou komunitou ve světě."