Nadační fond Neuron zahájil proces nominací na Cenu Neuron 2018

Nadační fond Neuron zahájil proces nominací na Cenu Neuron 2018. Smyslem Ceny Neuron je motivovat vědce a vědkyně v naší zemi ke špičkové vědecké práci. NF Neuron zásadně změnil způsob oceňování vědců a bude peníze spjaté s Cenou Neuron nově převádět přímo na osobní účet odměňovaných, kteří prostředky mohou využít zcela podle svého vlastního uvážení.


Nominace na Cenu Neuron probíhají do 31. března 2018 elektronicky přes tento formulář. Fond oslovil s žádostí o nominace širokou akademickou obec a všechny dosavadní laureáty Ceny Neuron.

V letošním roce probíhají nominace do tří kategorií v těchto oborech: lékařství, matematika, fyzika, chemie, biologie, a dále v humanitních a výpočetních vědách.

Uděleny budou:


V první kategorii vybere laueráty věděcká rada pod vedením prof. Pavla Hobzy. Ve zbylých dvou kategoriích pak o laureátovi rozhodne mezinárodní vědecká rada, složená ze špičkových zahraničních vědců a vědkyň. Výsledky ocenění budou vyhlášeny na gala večeru, který se bude konat ke konci letošního roku.