O Expedici Neuron

Příspěvek na výzkum

Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Šanci na úspěch mají smělé projekty s jasným vědeckým cílem a přínosem, přičemž ale není žádné omezení na obor, kterého se expedice týká. Věříme totiž, že nové objevy čekají všude.

Věda jako dobrodružství

Baví nás ukazovat, že špičkoví vědci nemusí nosit bílé pláště a sedět v laboratořích. Vědu vnímáme jako objevování nepoznaného, a takto ji chceme představovat veřejnosti. Proto věnujeme pozornost přípravám expedice i její samotné realizaci, publikujeme rozhovory, reportáže, videa.

Podpora až 1 000 000 korun včetně popularizace výstupu

Mecenáš Václav Dejčmar věnuje na vědeckou expedici částku až 1 000 000 Kč včetně popularizace. Šanci na úspěch mají jak méně nákladné projekty, tak výpravy, které jsou finančně náročné. Na svou vědeckou cestu tak můžete získat od desetitisíců až po jeden milion korun. Pokud je třeba, vaši expedici podpoříme v plné výši – od letenek až po zpracování výsledků. Vše závisí na atraktivitě a unikátnosti výzkumu. Od roku 2018 je třeba vyčlenit v rozpočtu 100 000 korun na audiovizuální zpracování výsledků vaší expedice.

Připravte projekt

Jaký je váš výzkumný cíl? Proč je právě tato expedice důležitá? K jakému novému poznání přispěje? Zformulujte své cíle.

Představte se

Ukažte své nadšení pro vědu a dobrodružství a nadchněte i veřejnost, aby vás svým hlasem podpořila. Natočte krátké video, ve kterém sebe a výpravu představíte.

Vyplňte online přihlášku

Do Expedice Neuron se přihlásíte online. Vyplňte jednoduchou přihlášku a zašlete nám krátké video o vašem projektu. Online přihláška.

Pravidla Expedice Neuron