Neuron Science Future – české příběhy vědecké budoucnosti

14. 5. 2014 17:00 hodin

Ballingův sál, Národní technická knihovna, Technická 6 / 2710, Praha 6

Přijďte se seznámit s tím nejlepším z mladé české vědy. Kdo posouvá český výzkum vpřed? Jaká jsou současná témata v oborech fyzika, chemie, matematika, medicína nebo společenské vědy a co mohou přinést české společnosti?

Nadační fond Neuron v rámci své nové jarní akce vyhlásí jména pěti letošních laureátů Ceny Neuron pro mladé vědce a přiblíží divákům jejich unikátní výzkum. Každý z oceněných obdrží také 250 000 Kč.

Pohled do budoucnosti české vědy přinese i soutěž o nejlepší popularizační video. Výherce si spolu s Cenou Prima Zoom Neuron odnese i 100 000 Kč.

Kromě jarních Cen Neuron mladým vědcům pak nadační fond na podzim rozdělí celkem 5 000 000 Kč v rámci své grantové soutěže podporující 5 nadějných vědeckých projektů a udělí Ceny Neuron za přínos světové vědě. Za dobu své existence Neuron z peněz mecenášů věnoval již více než 13 000 000 Kč na práci především mladých vědců a podpořil řadu unikátních popularizačních projektů.

Neuron Science Future – české příběhy vědecké budoucnosti
se 14. května otevře i Vám. Mezi 28. dubnem a 12. květnem budeme volné kapacity nabízet i široké veřejnosti. Pokud byste se akce chtěli zúčastnit, napište nám na info@nfneuron.cz.

Cena Neuron

Cena Neuron je prestižní ocenění, které Nadační fond Neuron na podporu vědy uděluje špičkovým českým vědcům.