Neuron Stories

Výsledky mladých českých vědců, které podpořil NF Neuron, postupně ovlivní životy nás všech. Neuron Stories budou každý měsíc přinášet nové příběhy těchto výjimečných výzkumů.

Neuron Stories – podcast

Máte rádi mluvené slovo? Přihlaste se k odběru audio podcastů. Zaposlouchat do příběhů českých vědců se můžete na kanálu Neuron Stories, a to na SoundCloud nebo iTunes. Každý měsíc přibyde jeden příběh, a vy se tak nepřímo můžete s talentovanými českými vědci setkávat kdekoli – třeba při jízdě tramvají nebo procházce v parku.

Jiří Spurný posouvá hranice nekonečných dimenzí

„Česnekový“ vědec František Štěpánek bojuje proti superbakteriím

Informatik Robert Šámal bojuje s problémem starým desítky let

Matematika Miroslava Bulíčka lákají jen ty nejtěžší úkoly


Neuron Stories – videa

Vybrané výzkumy vám několikrát do roka představíme i formou videa. Jak si představujete zabijáka rezistentních bakterií nebo funkční důchodový systém? Podívejte se na videa k výzkumům Františka Štěpánka a Jana Libicha.

Česnek – zabiják superbakterií

Do důchodu bez důchodu?

 

Přečtěte si, zaposlouchejte se a podívejte se do zákulisí vědeckých objevů.

„Neuron, to jsou čím dál více výsledky práce námi podpořených vědců. Často fascinující, ale těžko uchopitelné. Proto jsme se rozhodli tyto výsledky nejen důkladně zmapovat, ale i převést do formy video a audio příběhů. Díky nim budeme i jako laici schopni pochopit, co převratného nám naši vědci přinesli. Jindy do světa jejich výzkumů alespoň nahlédneme a lépe si představíme jejich význam. Přejeme inspirující sledování a poslech,“ říká výkonná ředitelka Neuronu Hana Křepelková Rezková.