Zapojte se do hlasování o nejlepšího českého popularizátora

Soutěž Cena Neuron Prima ZOOM hledá již třetím rokem autora nejlepšího snímku popularizujícího vědu, který od NF Neuron získá odměnu 100 tisíc korun a spolu s ní pomoc se zviditelněním videa. Až do 31. března můžete pro svého favorita na stránkách www.CenaNeuronPrimaZOOM.cz hlasovat i vy.

Třetí ročník soutěže, jejímž cílem je předvést, že je věda zábavná, přinesl zvýšený zájem – do soutěže se přihlásily desítky videí představující nejrůznější vědecké obory. Jejich autoři v nich nabízí rozmanitý přístup ke zpracování i osobitý kreativní počin. 

Každý rok se do hlasování může zapojit také široká veřejnost a pomoci tak určit, kdo se stane nejlepším českým popularizátorem, který pomocí videa odkrývá kouzla vědy. Na stránkách soutěže www.CenaNeuronPrimaZOOM.cz mohou letos fanoušci vědy i filmu hlasovat pro některé z 15 nejlepších videí, která postoupila do užšího výběru. Po skončení hlasování veřejnosti vybere odborná porota složená jak z předních odborníků, tak z vítězů prvních dvou ročníků soutěže, toho, kdo si odnese odměnu 100 tisíc korun a spolu s ní pomoc se zviditelněním snímku.


Ceny budou slavnostně předány 18. května 2016 na akci Neuron Science Future, kde každoročně přebírají Ceny Neuron za vynikající vědecké výsledky mladí vědci do 40 let.

Budeme rádi za pomoc se šířením informace, která nám pomůže vybrat to nejlepší vědecké video. 

Cena Neuron Prima ZOOM 2015: Vliv stesu na imunitu

Cena Neuron Prima ZOOM 2014: Tajemná efipia

Cena Neuron Prima ZOOM

Nadační fond Neuron ve spolupráci s Prima ZOOM hledá autora nejlepšího vědeckého videa, který získá 100 tisíc korun. Zapojte se do hlasování o nejlepšího českého popularizátora, který odkrývá kouzla vědy. Hlasovat můžete do 31. března.