Mecenáši

Neuron funguje na principu dlouhodobé osobní filantropie a přímé podpory – dary od konkrétních mecenášů jsou v plné výši předány vědcům.

Naši mecenáši věří, že věda a výzkum posouvají civilizaci kupředu. Proto chtějí bez zbytečné byrokracie podporovat talentované české vědce, kteří se i přes lákavé zahraniční nabídky vrátili do Česka. Zároveň jdou příkladem dalším úspěšným podnikatelům, aby vědu podporovali.

Dalibor Dědek

Majitel společnosti Jablotron, kterou v roce 1990 založil a postupně z ní vybudoval významného dodavatele zabezpečovací techniky a služeb se statisíci zákazníky po celém světě. Prostřednictvím Nadačního fondu Neuron na podporu vědy chce jako mecenáš podpořit špičkový vědecký výzkum v oblasti fyziky.

více informací

Karel Janeček

Matematik, podnikatel, mecenáš a společenský reformátor. V roce 1995 založil společnost RSJ, která je jedním z největších obchodníků na světových burzách. Je otcem zakladatelem Nadačního fondu Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu, který se v roce 2013 přeměnil na Nadační fond Neuron na podporu vědy.

více informací

Libor Winkler

Předseda představenstva společnosti RSJ a odborník na kapitálové trhy, který svou profesní dráhu zahájil jako vědecký pracovník. V roce 2013 se stal mecenášem Nadačního fondu Neuron na podporu vědy. Ze svých soukromých zdrojů dlouhodobě podporuje kromě vědy také rozvoj českého umění.

více informací

Martin Ducháček

Vedoucí vývoje algoritmických systémů ve společnosti RSJ (od roku 2006). Zodpovídá za vývoj obchodních systémů, řízení oddělení vývoje a koordinaci práce mezi oddělením vývoje a matematické analýzy. Je členem dozorčí rady společnosti. Mimo to podporuje projekty v oblasti zdravého stravování, gastronomie a výzkumy v oblasti medicíny.

více informací

Eduard Kučera

Eduard Kučera je jedním ze zakladatelů firmy Avast, která pomáhá více jak 400 milionům lidí po celém světě chránit před počítačovými viry. Díky jeho podpoře jsme v lednu 2017 mohli otevřít sedmý obor, a to computer science – informatika.

více informací

Václav Dejčmar

Spolumajitel společnosti RSJ a několika dalších firem. Vystudoval matematické gymnázium, je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a rád se zabývá investicemi do disruptivních projektů a myšlenek. Prostřednictvím Nadačního fondu Neuron chce podpořit vědecké expedice, které mohou mít významný přínos pro současné poznání.

více informací

Sanjiv Suri

Prezident a generální ředitel pražské gastronomické společnosti Zátiší Group, která věnuje až 50 % zisku na charitativní a filantropické projekty a na sociální podnikání. Sanjiv Suri věří, že život není o tom, kolikrát se nadechneme, ale o tom, kolikrát zůstaneme úžasem bez dechu. I proto podporuje například humanitární organizaci Lékaři bez hranic a nově také NF Neuron, skrze který pomáhá špičkovým českým vědcům, kteří mění lidské životy k lepšímu.

více informací

Jan Bednář

Programátor a zakladatel společnosti MIS, která dodává software mnoha významným mediálním společnostem po celém světě. V dobách studia se účastnil mnoha odborných olympiád a to je také jeden z důvodů, proč se rozhodl prostřednictvím Nadačního fondu Neuron podpořit vědu. Jako mecenáš fondu se chce zaměřit na popularizaci vědy vůči mladým lidem.

více informací

Martin Wichterle

Martin Wichterle, majitel holdingu Wikov Industry, má k vědě velmi blízko – je totiž vnukem slavného českého vědce Otty Wichterleho, vynálezce kontaktních gelových čoček a silikonu. Skrze Nadační fond Neuron podporuje velmi mladé vědce v jejich výzkumech.

více informací

Radek Halíček

Řídící partner poradenské společnosti KMPG v České republice, advokát a odborník na oblast finančních trhů. Skrze Nadační fond Neuron se rozhodl podporovat ty, kteří aktivně vyvolávají zájem o vědu a výzkum na středních školách, a tím vytvářejí podmínky pro individuální činnost svých studentů.

více informací

Radana a Jiří Waldovi

Radana a Jiří Waldovi jsou zakladatelé několika obchodních společností. První byla zapsána již v roce 1990 a položila základy významné farmaceutické společnosti MUCOS Pharma CZ, která dodnes úspěšně působí ve střední a východní Evropě. Zapsali se do dějin novodobé české filantropie rozsáhlou podporou řady charitativních projektů v oblasti sociální a zdravotní a za své dlouholeté aktivity v humanitární a kulturní sféře získali řadu ocenění doma i v zahraničí.

více informací

Jan Školník

Spolumajitel a jednatel společnosti HOBRA – Školník s. r. o. působící globálně v oblasti mikrofiltrace průmyslových roztoků. Zakladatel a hybatel neziskové organizace Agentura pro rozvoj Broumovska, která sídlí v broumovském klášteře. Jan Školník usiluje nejen o rozvoj kláštera, ale o rozkvět celého regionu. Je přesvědčen, že by na naše společnost měla podporovat talentové lidi, proto se stal mecenášem NF Neuron.

více informací

Jaroslav Řasa

Zakladatel společnosti ABRA Software, která je jedním z největších českých producentů podnikových informačních systémů. Stejně jako Tomáš Baťa věří, že podnikání a práce jsou cestou k rozvoji lidských hodnot a civilizace vůbec a za klíčovou považuje práci se studenty. I proto významně podporuje aktivity v oblasti vzdělávání. Prostřednictvím NF Neuron chce coby mecenáš motivovat talentované malé vědce, proto jim plní jejich dětské vědecké sny.

více informací

Tomáš Kupka

Tomáš Kupka je podorlický rodák, který již několik let pracuje ve vývojovém oddělení německé společnosti Finepower GmbH. Právě v Německu se inspiroval myšlenkou vracet určitý díl svého majetku zpátky, a proto se v roce 2017 přidal k mecenášům Neuronu, aby podporoval talentované české vědce.

více informací