BIOSKOP – vědecké výukové centrum při Masarykově univerzitě

Současná věda se zbytečně stává tajemnou a těžko pochopitelnou oblastí, i proto se v Brně rozhodli založit vědecké výukové centrum BIOSKOP, kde ukazují, že věda není nutně složitá, a že může být i zábavná.

Doc. Mgr. Petr Svoboda, Ph.D., laureát Ceny Neuron pro mladé vědce v oboru medicína, stál mimo jiné u zrodu tohoto projektu, veřejné laboratoře pro děti a laickou veřejnost fungující při Masarykově univerzitě. Toto vědecké výukové centrum si klade za cíl motivovat děti a mladé lidi ke studiu přírodovědných oborů.

Bioskop nabízí základním a středním školám kurzy zaměřené na různá témata z oblasti biologie a chemie, s praktickou prací v laboratoři. Jednotlivé úlohy mají cca dvouhodinový rozsah a hravou formou předávají nové poznatky a rozšiřují informace získané při školní výuce. Zájemci o kurzy si mohou na internetu najít a zarezervovat zvolený kurz ve vybraném termínu. Již teď je možné vybírat a přihlašovat se prostřednictvím kalendáře na zářijové termíny. Kurzy jsou rozdělené do tří věkových kategorií od šesti, deseti a patnácti let.

A pro všechny, kdo mají rádi pokusy, připravil Bioskop brožuru, ve které najdete 14 jednoduchých pokusů, které nejsou náročné na materiál ani čas. Děti je tak hravě zvládnou provést jak ve škole, tak přímo doma.

Jak výuka v Bioskopu probíhá, na to se můžete podívat ve fotogalerii.