Neuron Impuls

Otevřená soutěž Neuron Impuls je určena odvážným a originálním výzkumným projektům, které mohou posunout hranice poznání daného oboru.

Termín pro vkládání žádostí do soutěže Neuron Impuls 2016 byl do 31. 3. 2016.

Nyní probíhá finální výběr vítězů, které Vám představíme v září 2016.

Již nyní si můžete připravovat své projekty, se kterými se budete ucházet o Neuron Impuls 2017. Hledáme odvážné projekty, které posunou vědění v daném oboru o kus dál. Vědecká rada složená ze špičkových českých vědců rozděluje na základě odborného posouzení mezi ty nejlepší kandidáty každý rok 6 milionů korun

Více informací o soutěži naleznete zde nebo se přihlaste k odebírání našeho pravidelného měsíčního newsletteru, a získáte všechny aktuální informace.

Jako každý rok vypisujeme soutěž pro výzkumné projekty v oborech:

Naším cílem je podpořit projekty základního vědeckého výzkumu, které jsou originální a odvážné. Soustředíme se na mladé vědce působící v České republice a na talentované české vědce, kteří se rozhodnou pro návrat ze zahraničí, aby svůj výzkum realizovali v Česku.

Neuron Impuls ve výši až 1 000 000 Kč je udělen na základě kvalitního vědeckého projektu (v každém výše uvedeném oboru), přičemž vědec doloží svou odbornost publikační činností v mezinárodně respektovaných odborných časopisech. Při výběru výherců je hodnocena kvalita projektu, ale i forma prezentace a schopnost žadatele srozumitelně zasadit význam zkoumané problematiky do obecnějšího kontextu.  

A kdo jsou ti, kteří získali Neuron Impuls v roce 2015? Více se o nich dozvíte zde.

Neuron Impulsy za rok 2015 byly předány 1. prosince 2015 v rámci slavnostního včera předávání Cen Neuron za přínos světové vědě.

Vedle poskytování Neuron Impulsů a udělování Ceny Neuron je naší třetí stěžejní aktivitou popularizace vědy. Vedle vlastních popularizačních aktivit podporujeme i řadu partnerských projektů, které přibližují vědu široké veřejnosti.

Rozděleno je více než 25 milionů korun

Každý rok vybere NF Neuron vítěze soutěže Neuron Impuls v šesti oborech, kteří na svůj výzkumný projekt získají každý až 1 000 000 Kč. Od vzniku fondu jsme rozdělili již více než 25 milionů Kč. Novinkou pro rok 2016 je podpora oboru biologie.