Expedice Neuron

Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Chceme vědu ukazovat jako dobrodružství, které přináší objevování nepoznaného, proto podporujeme jednotlivce i týmy s projekty výzkumných expedic. Odborná porota vybírá z přihlášených projektů vítěze, který získá finanční prémii až do výše 1 000 000 korun na realizaci expedice.

S výpravami, které se už do světa vydaly, i těmi, které se na cestu teprve chystají, se můžete seznámit na expedičním webu.

„Soutěž vznikla s cílem podpořit vědecké výzkumy, které by těžko získaly finance na realizaci z jiných zdrojů. Nemáme žádná omezení na vědecký obor, kterého se mají projekty týkat, dosažené vzdělání žadatelů nebo místo, kde se má výzkum zrealizovat. Expedice Neuron je otevřena všem vědcům, kteří hledají podporu pro své odvážné výzkumné projekty,“ přibližuje Lukáš Soukup, který byl u zrodu myšlenky vědce v jejich výpravách podporovat.

„Většina vědeckých objevů dnes vzniká v laboratořích nebo před obrazovkami počítačů, a tak jsou pro laika často neuchopitelné narozdíl od expedic, které jsou spojeny s dobrodružstvím a vždy obsahují srozumitelný lidský příběh. Jsem rád, že se nám s NF Neuron daří být u takových příběhů, které mají ambice přepsat učebnice,“ dodává Václav Dejčmar, mecenáš fondu, který expedice finančně podporuje.

Expedice Neuron

Expedice Neuron je příležitostí pro odvážné vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu.